Маркування небезпечних вантажів
Знаки та умови, за допомогою яких відбувається маркування вантажів небезпечної категорії Знаки небезпеки призначені для нанесення на вантажі небезпечної категорії, паковання та інші засоби з їх утримання. Крім того, знаки наносяться і на сам транспорт, що перевозить небезпечні вантажі. В основі знакової системи передбачена класифікація особливих вантажів, яка розробляється для певних цілей:- більш простого розпізнавання небезпечних вантажів на відстані (за формою, кольором і символам на підставі спеціальних знаків);
- за допомогою кольорів указує, як повинні відбуватися процеси навантаження та розвантаження, укладання та поділу вантажу.
Класифікація знаків небезпеки
Зображення, що попереджають про небезпеку, розрізняються залежно від класу небезпеки:- клас I – вибухові речовини;
- клас II – гази;
- клас III – рідини, здатні легко займатися;
- клас IV – матеріали та речовини, здатні легко займатися;
- клас V – окисні речовини та органічні пероксиди;
- клас VI – отруйні та інфекційні речовини;
- клас VII – радіоактивні речовини;
- клас VIII – речовини, які призводять до корозії;
- клас IX – інші небезпечні речовини.
Умови щодо розміщення знаків
Знаки небезпеки на транспортних засобах, цистернах і контейнерах розміщуються таким чином:- на кожній бічній і торцевій стороні контейнера або цистерни. Якщо цистерна має кілька відсіків для різних вантажів, розміщення попереджувальних знаків відбувається на бічних сторонах кожного відсіку. Крім того, знаки всіх видів вантажів повинні бути нанесені на торцеві сторони.
- на бічних і задній сторонах автоцистерн, транспорту зі знімними цистернами, батареями та транспорту, що перевозить небезпечні вантажі навалом або насипом. Якщо цистерна має кілька відсіків, знаки повинні бути розміщені на бічних сторонах кожного відсіку. А позаду повинні бути вказані знаки всіх небезпечних вантажів, які перевозяться у відсіках.
Зворотний дзвінок
Проста форма >
Розширена форма >
}
Зворотний дзвінок
Проста форма >
Розширена форма >
}