Маркування небезпечних вантажів

Знаки та умови, за допомогою яких відбувається маркування вантажів небезпечної категорії

Знаки небезпеки призначені для нанесення на вантажі небезпечної категорії, упаковку та інші засоби по їх утриманню. Крім того, знаки наносяться і на сам транспорт, що перевозить небезпечні вантажі.

В основі знакової системи передбачена класифікація особливих вантажів, яка розробляється для певних цілей:

 • більш простого розпізнавання небезпечних вантажів на відстані (за формою, кольором і символам на підставі спеціальних знаків);
 • за допомогою квітів вказує як повинні відбуватися процеси навантаження і розвантаження, укладання і поділу вантажу.

Класифікація знаків небезпеки

Зображення, що попереджають про небезпеку, розрізняються залежно від класу небезпеки:

 • клас I – вибухові речовини;
 • клас II – гази;
 • клас III – рідини, здатні легко запалюється;
 • клас IV – матеріали і речовини, здатні легко запалюється;
 • клас V – речовини, що окислюють і органічні пероксиди;
 • клас VI – отруйні та інфекційні речовини;
 • клас VII – радіоактивні речовини;
 • клас VIII – речовини, які призводять до корозії;
 • клас IX – інші небезпечні речовини.

Умови по розміщенню знаків

Знаки небезпеки на транспортних засобах, цистернах і контейнерах розміщуються наступним чином:

 • на кожній бічній і торцевій стороні контейнера або цистерни. Якщо цистерна має кілька відсіків для різних вантажів, розміщення попереджувальних знаків відбувається на бічних сторонах кожного відсіку. Крім того, знаки всіх видів вантажів повинні бути нанесені на торцеві сторони.
 • на бічних і задньої сторони автоцистерн, транспорту зі знімними цистернами, батареями і транспорту, що перевозить небезпечні вантажі навалом або насипом. Якщо цистерна має кілька відсіків, знаки повинні бути розміщені на бічних сторонах кожного відсіку. А ззаду повинні бути вказані знаки всіх небезпечних вантажів, які перевозяться в відсіках.

Для маркування небезпечних вантажів в ході перевезень в ДОПНВ / ADR використовується “табличка оранжевого кольору”.

Транспорт, призначений для перевезення небезпечних вантажів повинен містити дві інформаційні таблиці з попередженням про вантажі підвищеної небезпеки, розташовані вертикально. Кріплення однієї таблиці має відбуватися спереду, а інший ззаду. Обидві таблиці повинні розташовуватися під кутом 90 ° С до поздовжньої осі транспорту. Вони повинні бути добре видно в будь-яких умовах.

Додатково потрібно встановити на транспортний засіб-батарею, автоцистерну, або на кожен відсік цистерни інформаційні таблиці небезпечного вантажу. Вони повинні бути розташовані на бічних сторонах транспорту (або з боків кожного відсіку цистерни) паралельно поздовжньої осі транспортного засобу. Таблички з інформацією повинні містити ідентифікаційний номер небезпеки та номер Організації Об’єднаних Націй, запропонованих для всіх небезпечних вантажів. Обов’язковою умовою є хороша видимість таблиць, незалежно від умов.

З боків транспорту та контейнерів, пов’язаних з перевезенням небезпечних вантажів навалом необхідна установка додаткових інформаційних таблиць, які розташовуються паралельно поздовжнім транспортним осях. У таблицях повинні бути відображені ідентифікаційний номер небезпеки та номер Організації Об’єднаних Націй, запропонованих для всіх небезпечних вантажів, що надходять навалом (насипом) в транспорті або контейнерах. Обов’язковою умовою є хороша видимість таблиць, на яких вказана інформація.

Зворотний дзвінок
Проста форма >
Розширена форма >
Спасибі, ваш запит відправлено
При відправці Вашого повідомлення сталася помилка.
Ошибка
Спасибі, ваш запит відправлено
При відправці Вашого повідомлення сталася помилка.
Ошибка
}